www.linak.sk
 

Elektrický lineárny aktuátor / pohon

Elektrický lineárny aktuátor, pohon alebo tiež servo-pohon je zariadenie, ktoré mení rotačný pohyb nízkonapäťového DC motorčeka na lineárny pohyb. Pohony tak môžu ťahať alebo tlačiť.

Vďaka pohonom je možné zdvíhať, nastavovať, naklápať, tlačiť a ťahať ťažké, objemné či obtiažne prístupné bremená obyčajným stlačením tlačidla.

Serva poskytujú bezpečnú, tichú a čistú možnosť posúvania či polohovania s presnou kontrolou pohybu. Sú efektívne a majú dlhú životnosť s prakticky nulovými nárokmi na údržbu.

Inštalácia elektrického servo-pohonu je oproti napr. hydraulike či pneumatike veľmi jednoduchá a samotné zariadenie zaberá menej miesta, pretože nepotrebuje žiadne čerpadlá ani hadice.

Možnosti servo-motorov prispôsobiť sa najrôznejším požiadavkam zaručujú perfektne funkčné riešenie použiteľné pre širokú škálu najrôznejších zariadení a aplikácií.

Elektrický lineárny pohon firmy LINAK® sa skladá z motorčeka, prevodu a zavitovej tyče s maticou. Špeciálnou variantou sú tzv. vstavané aktuátory, ktoré je potrebné skombinovať s nosným vedením, ktoré dodá klient. Kompletný systém pohonov firmy LINAK zahŕňa najmenej jeden lineárny pohon, kontrolbox a ovladač, ktorým sa ovládaju pohyby jednotlivých aktuátorov.

Linear Actuator LA31 TECHLINE

Zdvihová sila pohonov LINAK sa pohybuje v rozmedzí 200N - 12000N.

 
LINAK C&S

PRESKÚMAJTE SVET POHONOV LINAK

Navštívte LINAK.cz kde sa dozviete viac o firme LINAK a ích lineárnych pohonoch......
select